корисна інформація для людей, які покидають Україну з домашніми тваринами
корисна інформація для людей, які покидають Україну з домашніми тваринами
March 14, 2022
Ми зібрали список ресурсів для сімей, які покидають Україну з домашніми тваринами, дійсних від 14 березня 2022 року, і перевірили нижченаведені деталі. Будь ласка, поділіться цією інформацією з усіма, хто намагається евакуюватися зі своїми домашніми тваринами. Ряд країн планує ввести дозвіл на перетин кордону з домашніми тваринами. За звичайних обставин домашні тварини можуть перетнути міжнародний кордон за умови, що вони вакциновані і мікрочіповані, та за нинішньої кризової ситуації нижчезазначені країни погодилися зробити виняток. У більшості із нижченаведених випадків, якщо тварина не має вакцинації або мікрочіпу, то приймаюча країна надасть змогу вакцинації і мікрочіпування при в'їзді.
Ми дуже пишаємося країнами, які дали сім'ям можливість евакуюватися разом зі своїми домашніми тваринами. Голова Продовольчо-ветеринарної служби Литовської Республіки, Мантас Сташкявічюс, заявив: "Ми не можемо бути байдужими до людей, які тікають від цієї жахливої ситуації. Багато українців будуть подорожувати зі своїми домашніми улюбленцями і ми допоможемо їм знайти найбезпечніший притулок".
І ми повністю з цим згодні.
Посилання
За інформацією про притулки для тварин та служби охорони дикої природи, які терміново потребують допомоги, будь ласка, зверніться до IFAW безпосередньо за адресою електронної пошти disasterresponse@ifaw.org з описанням організації та її потреб у допомозі.
Гуманітарна допомога
https://www.npr.org/2022/02/25/1082992947/ukraine-support-help
Інформація про домашніх тварин перевірена IFAW
● ПЕРЕВІРЕНО В‘їзд до ШВЕЙЦАРІЇ - У виняткових випадках собаки та коти, привезені їх власниками, можуть в'їхати на територію Швейцарії, навіть якщо не були дотримані всі умови ввезення. Власників, які мають намір подорожувати до Швейцарії, просять заповнити форму перед перетином кордону і надіслати її на адресу електронної пошти petsukraine@blv.admin.ch. Через високий ризик захворювання в’їзд заборонено для птиці та копитних тварин. Власників цих тварин просять негайно зв'язатися з ветеринарними органами за місцем їх теперішнього перебування.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В‘їзд до ФРАНЦІЇ - Собаки та коти, а також тхори, яких перевозять з України до Європейського Союзу, за нормальних обставин повинні відповідати різним вимогам: тварина повинна мати відповідні документи, дійсне щеплення проти сказу та задовольняючий результат серологічного тесту на титр рівня антитіл, який має бути зроблений за 3 місяці до ввезення. Також необхідно надати оригінальний медичний сертифікат. За умов надзвичайної ситуації, яка розгортається в Україні, Франція впроваджує систему швидкого розміщення тварин, які не відповідають цим вимогам. Тому ми закликаємо людей, які нещодавно перетнули французький кордон з домашньою твариною, яка не відповідає цим нормативним вимогам, якомога швидше зв'язатися з ветеринаром або з Управлінням Захисту населення відповідного департаменту прибуття, відповідального за спостереження за здоров'ям цих тварин.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до БЕЛЬГІЇ - У зв'язку із надзвичайною ситуацією, FASFCнадасть тимчасовий дозвіл на в‘їзд на територію країни з собаками, котами йтхорами з України (некомерційний трафік), якщо не було зроблено запит на попередній дозвіл. Цих тварин необхідно помістити в домашню ізоляцію і повідомити про це FASFC: import@favv-afsca.be. Приведення цих тварин у відповідність з правилами можна зробити за стандартною процедурою регуляризації, включно з ізоляцією тварини, ідентифікацією тварини, щепленням та тестом на рівень титру антитіл проти сказу.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ДАНІЇ - У зв’язку з вторгненням Росії на територію України ЄС і Данія використовують спеціальне звільнення від виконання правил Регламенту 2013/576. Це означає, що люди, подорожуючі з України зі своїми домашніми тваринами, матимуть право на в‘їзд у ЄС/Данію, навіть якщо тварина не відповідає всім вимогам. Проте, через наявність сказу в Україні, важливо приділяти особливу увагу до собак, кішок і тхорів, адже вони можуть переносити вірус сказу. Існує перелік вимог, яких потрібно дотримуватися для перевезення тварин у рамках спрощеного протоколу перевезення тварин.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ІРЛАНДІЇ - Спеціальні заходи було запроваджено з метою спрощення порядку переміщення некомерційних домашніх тварин зі своїми власниками з України та для громадян ЄС, які зараз перебувають на території Росії та бажають повернутися до ЄС зі своїми домашніми тваринами за цих надзвичайних умов. Домашнім тваринам буде дозволено подорожувати зі своїми власниками, навіть якщо тварина не відповідає вимогам в'їзду в ЄС або не має документів. Будь ласка, візьміть з собою якомога більше документів на ваших домашніх тварин, наскільки це можливо, наприклад, записи про щеплення або ветеринарні картки. Подальші інструкції будуть надані працівниками після прибуття.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до НІДЕРЛАНДІВ - Біженці та голландці, які евакуюються з України до Нідерландів зі своїми домашніми тваринами, повиннідотримуватися правил ввезення домашніх тварин. Причиною цього є те, що Україна є країною з високим ризиком сказу. Крім того, країна не входить до складу ЄС. ЄС погодився проявити гнучкість до людей, які евакуюються з України зі своїми домашніми тваринами. При экстренному виїзді з України не завжди вдається дотримуватися діючих правил і умов. Виняток буде зроблено на підставі статті 32 Регламенту (ЄС) No 576/2013. Подорожуючих просять заздалегідь повідомити NVWA, наскільки це є можливим. Це допоможе забезпечити максимально плавний проїзд як подорожуючим, так і їхнім домашнім тваринам.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ІНДІЇ – Органи влади Індії прийняли винятковийспрощений протокол в’їзду для громадян Індії, які евакуюються з України зі своїми домашніми тваринами. Влада Індії дозволить в’їзд на територію країни собакам і котам у супроводі їх власників. Якщо евакуйовані мають сертифікат щеплення, домашня тварина пройде обстеження, перевірку сертифікату і отримає дозвіл на в’їзд. Якщо довідка про щеплення відсутня, домашня тварина повинна пройти 15-и або 30-и денний карантин, після закінчення якого вона буде вакцинована. Після прибуття тварини додому, власник повинен відвести свою домашню тварину на ветеринарний огляд і надати сертифікат Службі карантину та сертифікації тварин (AQCS).
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до НІМЕЧЧИНИ - На даний момент власники домашніх тварин можуть в'їжджати зі своїми тваринами з України на територію Німеччини без необхідності подання попередньої заяви на отримання дозволу на в’їзд відповідно до Регламенту (ЄС) 576/2013. Подорожуючі, які в'їжджають на територію країни, повинні звернутися до місцевого ветеринарного органу для визначення стану здоров'я тварини стосовно сказу та у разі потреби прийняти відповідні заходи (такі як ізоляція, тест на рівень титру антитіл проти сказу, щеплення від сказу, мікрочіпування, отримання ветеринарного паспорту).
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ІТАЛІЇ - громадянам України тепер дозволено в'їзд до європейських країн зі своїми собаками та кішками навіть без належних документів. Це питання буде вирішено, як тільки сім'ї та їхні домашні тварини перетнуть кордон.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ФІНЛЯНДІЇ - За цих виняткових обставин, домашні тварини, які подорожують з власниками з України або, за форс-мажорних обставин, з Росії, мають право в'їхати на територію Фінляндії без попередньої заяви або дозволу. Власники або їх представники повинні показати домашню тварину й будь-які документи митній службі Фінляндії при перетині кордону. Подальші інструкції будуть надані митною службою Фінляндії.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до РУМУНІЇ - Домашні тварини також можуть приїхати з України в Румунію БЕЗ мікрочіпа, вакцинації або паспорту. ПІСЛЯ в'їзду до Румунії власник має тільки заповнити відповідний документ. Усім домашнім тваринам дозволено в’їзд!
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ПОЛЬЩІ - Польські чиновники спростили умови перетину українського кордону для сімей, які евакуюються зі своїми домашніми тваринами. Наявність ветеринарної картки зараз НЕ обов'язкова. Тварини будуть вакциновані ПІСЛЯ ПЕРЕТИНУ польської сторони кордону.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до УГОРЩИНИ - Угорщина відкрила кордони для домашніх тварин, які не мають вакцинації або документів. Угорська влада також забезпечить вакцинацію від сказу та мікрочіпування собак, котів та тхорів, які евакуюються з біженцями.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до СЛОВАЧЧИНИ - Офіційно приймаються тварини, навіть без наявності вакцинації/сертифікату вакцинації. Документ для заповнення можна знайти за посиланням:
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ЛИТВИ - громадяни України, чиї домашні тварини правильно позначені, вакциновані, мають дійсний паспорт і відповідають всім вимогам ввезення домашніх тварин в ЄС, можуть перетнути державний кордон звичайним способом. Проте тварини, що прибувають з України, які немають мікрочіпів або щеплення проти сказу, будуть відмічені й вакцинованіна місці, будь-які вимоги до ізоляції будуть спрощені.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ЛАТВІЇ - Приймаються домашні тварини громадян України, які не мають мікрочіпів, щеплення проти сказу і т.д. Власник тварини матиме змогу подбати про формальності і процедури після в'їзду до Латвії.
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ЕСТОНІЇ - Приймаються тварини без документів, щеплення проти сказу та/або мікрочіпа. Надішліть форму повідомлення про прибуття (посилання наведено нижче) на електронну пошту pta@pta.agri.ee і darja.trohhatsova@pta.agri.ee і elika.brosman@emta.ee
Джерело
● ПЕРЕВІРЕНО В'їзд до ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ - Тварини, які при в’їзді не мають підтвердження наявності щеплення проти сказу/тесту на рівень титру антитіл, будуть поміщені під 10-денний карантин (тобто знаходитимуться під постійним наглядом власника). Не пізніше трьох днів після в‘їзду домашня тварина повинна пройти ветеринарний огляд (і мікрочіпування, у разі необхідності). На 5-10 день після в‘їзду необхідно зробити щеплення проти сказу, якщо його не було зроблено раніше або у разі необхідності провести повторне щеплення.
Джерело
Related content
every problem has a solution, every solution needs support.
The problems we face are urgent, complicated, and resistant to change. Real solutions demand creativity, hard work, and involvement from people like you.